מחקרים

השכיחות האמתית של הפרעות בספקטרום האוטיסטי בארה"ב

במחקר חדש נמצא שהשכיחות המשוערת של ילדים עם אבחנה של ASD לפי דיווח הורה בארה"ב היא כעת 1 מתוך 40, כאשר 27% נטלו תרופות לתסמינים הקשורים ל-ASD, בעוד ש-64% טופלו בטיפולים התנהגותיים

30.12.2018, 11:59
אוטיזם (צילום: אילוסטרציה)
אוטיזם (צילום: אילוסטרציה)

במחקר חדש שנערך על ידי מספר גופים בארה"ב והתפרסם בכתב העת Pediatrics ביקשו החוקרים להעריך את השכיחות הלאומית של אבחנה של הפרעה בספקטרום האוטיסטי (autism spectrum disorder, ASD) לפי דיווחם של ההורים בקרב ילדים בארה"ב בגילאי 3-17 שנים, וכן את הטיפול שלהם ואת חוויות הטיפול הרפואי באמצעות הסקר הלאומי לבריאות ילדים (National Survey of Children’s Health, NSCH) משנת 2016.

סקר ה-NSCH משנת 2016 הוא סקר ארצי מייצג של 50,212 ילדים אשר מתמקד בבריאותם ורווחתם של ילדים בגילאי 0-17 שנים. ה-NSCH אספה מידע לפי דיווח של הורה האם ילדים קיבלו אי פעם אבחון של ASD על ידי מטפל, מצב ASD הנוכחי, שימוש בשירותי בריאות, גישה ואתגרים ושיטות טיפול. החוקרים חישבו את אומדני השכיחות המשוקללים של ASD, השוו חוויות של טיפול רפואי בילדים עם ASD לילדים אחרים, ובדקו גורמים הקשורים לסיכוי מוגבר לקבלת טיפול תרופתי והתנהגותי.

הורים של כ-1.5 מיליון ילדים בארה"ב בגילאי 3-17 שנים (2.50%) דיווחו כי הילד שלהם קיבל מתישהו אבחון של ASD ועדיין עם אותה אבחנה כעת. ילדים עם אבחנה של ASD לפי דיווח הורה, היו בעלי סיכוי גבוה יותר להזדקק לטיפול רפואי מוגבר ולקשיים בגישה לטיפול רפואי זו מאשר ילדים עם הפרעות רגשיות או התנהגותיות אחרות (הפרעת קשב וריכוז / היפראקטיביות, חרדה, בעיות של התנהגות או התנהלות, דיכאון, עיכוב התפתחותי, תסמונת דאון, נכות אינטלקטואלית, ליקויי למידה, תסמונת טורט) וילדים ללא מצבים אלו. מבין הילדים עם ASD בעת ביצוע נסקר, 27% נטלו תרופות לתסמינים הקשורים ל-ASD, בעוד ש-64% טופלו בטיפולים התנהגותיים ב-12 החודשים שקדמו לסקר, עם שינויים לפי מאפיינים סוציו-דמוגרפיים ותחלואות נלוות.

החוקרים מסכמים שהשכיחות המשוערת של ילדים עם אבחנה של ASD בארה"ב שדווחה על ידי הורה היא כעת 1 מתוך 40, כאשר שיעורי השימוש בטיפולים ספציפיים ל-ASD שונים בהתאם למצב הסוציו-דמוגרפי של הילד ולתחלואה נלווית.

מקור:

The Prevalence of Parent-Reported Autism Spectrum Disorder Among US Children. Michael D. Kogan, Catherine J. Vladutiu, Laura A. Schieve, Reem M. Ghandour, Stephen J. Blumberg, Benjamin Zablotsky, James M. Perrin, Paul Shattuck, Karen A. Kuhlthau, Robin L. Harwood, Michael C. Lu. Pediatrics Dec 2018, 142 (6) e20174161; DOI: 10.1542/peds.2017-4161

נושאים קשורים:  מחקרים,  הפרעה בספקטרום האוטיסטי,  סקר לאומי,  חווית טיפול
תגובות